TRADISS - Technika Komputerowa
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023, faks: (+48) 32 757 28 32, ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
enova365
sage
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023
ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
O firmie Kontakt Bezpłatne prezentacje Konsultacje zdalne Mapa strony Praca

BazyLek

BazyLek jest programem służącym do przeglądania danych zawartych w Farmaceutycznej Bazie Danych BAZYL oraz aktualizowania na ich podstawie informacji zawartych w systemie SuperApteka 2000. BazyLek umożliwia korzystanie, przeglądanie i transmisję do aplikacji zewnętrznych większości informacji zawartych w BAZYLU, w tym również tych nie biorących bezpośrednio udziału w przetwarzaniu informacji związanych z parametrami sprzedaży, ale będących bogatym źródłem informacji o lekach, ich działaniu, przeciwwskazaniach itp.

Przeglądarka

Program może również pracować bez systemu "SuperApteka 2000" służąc wtedy tylko jako "przeglądarka" farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL.

Współpraca z systemem aptecznym

Do najistotniejszych spraw związanych z współpracą programów BazyLek i SuperApteka 2000 i mających zasadniczy wpływ na jej jakość jest, z pewnością przyporządkowanie (spasowanie) leków oraz grup odpłatnościowych. Dane z BAZYLA do programu SuperApteka2000 mogą być przetransmitowane tylko wtedy, gdy są ze sobą poprawnie powiązane. W szczególności przyporządkowanie leków zapewnia transmisję takich danych jak stawka VAT, limit, cena urzędowa, wielkość opakowania USL oraz grupy odpłatnościowe. Warto pamiętać, że transmisja danych odbywa się dwuetapowo, czyli najpierw z BAZYLA do programu Bufor, a dopiero potem, na specjalne polecenie, do spisu artykułów i ewentualnie magazynu systemu aptecznego. Dzięki temu możliwa jest dodatkowa kontrola wykonywanych przez program czynności.

Mechanizmy prezentacji informacji

Program BazyLek wyposażony jest w mechanizm filtrowania listy produktów, czyli wybierania z zestawu produktów o podanych cechach. Cechy, według których można filtrować dane, zostały dobrane tak, aby maksymalnie ułatwić znalezienie potrzebnej informacji. Pełny wykaz kryteriów filtrowania obejmuje prawie sto pozycji. Wymieńmy tylko wybrane, dla zobrazowania możliwości programu: "Zmiany od wersji", "Dopuszczony do obrotu", "Odpłatność", "Choroby przewlekłe", "Recepta", "Nazwa międzynarodowa", "Synonim zbiorczy", "Synonim szczegółowy", "Odpowiedniki", "Producent", "Kod kreskowy", "Stawka VAT", "Cena limitowana", "Cena urzędowa hurtowa", "Cena urzędowa detaliczna", "Opakowanie USL", "Produkt OTC", "Lek homeopatyczny", "Środek weterynaryjny", "Szpitalny", "Poszpitalny", "Okres ważności produktu", "Klasyfikacja atc/who", "Koniec dopuszczenia do obrotu", "Symbol PKWiU".

BazyLek

W czasie przeglądania listy na ekranie widoczne są wybrane cechy produktów: nazwa, postać, dawka, wielkość opakowania, nazwa producenta, nazwa recepty, na które może być wydany, odpłatność oraz cena urzędowa. Niezależnie od tego, czy przeglądamy pełną czy odfiltrowaną listę produktów, można obejrzeć pełną informację o wskazanym leku. Zawartość informacyjną opisu produktu można dopasować do indywidualnych potrzeb przez wybranie tylko potrzebnych w danym momencie cech. Zestaw takich cech można, podobnie jak filtr, zachować na później w profilu.

BazyLek

Aktualizacja informacji

Dane, które stanowią zawartość Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL pochodzą z firmy IMS Poland, właściciela Bazy i są aktualizowane w oparciu o powstające akty prawne (ustawy, rozporządzenia, obwieszczenia itp.) Ich wykaz i komentarze zawarte są w zbiorach dostarczanych razem z danymi i dostępnych w programie.

Programy DEMO
wersje demonstracyjne
enova365 - zmiany w przepisach kadrowych i podatkowych w 2016 rokuenova365 - Jednolity Plik Kontrolnyenova365Kolektory danych - mobilny terminal magazynowycztery twarze enova365Wysyłaj i odbieraj e-dokumenty przez serwis miedzyfirmami.pl
 
© 2000-2018 Tradiss       Informacje o witrynie       Archiwum       Projekt UE       Mapa strony       www.sage.com.pl       www.enova.pl       www.saldeosmart.pl       realizacja InfraNet.pl