TRADISS - Technika Komputerowa
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023, faks: (+48) 32 757 28 32, ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
enova365
sage
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023
ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
O firmie Kontakt Bezpłatne prezentacje Konsultacje zdalne Mapa strony Praca

BAZYL - Farmaceutyczna Baza Danych

Bazyl logo W celu umożliwienia elektronicznej wymiany informacji (EDI) między aptekami a hurtowniami firma QuintilesIMS opracowała kod produktów farmaceutycznych i związaną z nim Farmaceutyczną Bazę Danych BAZYL. Kod BAZYL jednoznacznie identyfikuje każdy produkt na rynku, dzięki czemu pozwala stworzyć w programach komputerowych wykorzystywanych przez hurtownie farmaceutyczne i apteki mechanizmy służące do elektronicznego fakturowania i zamawiania, co umożliwia przyśpieszenie obrotu na rynku farmaceutycznym. Dzięki BAZYLOWI hurtownie i apteki uzyskują natychmiastową informację o wszystkich produktach znajdujących się na rynku (produktach leczniczych, wyrobach medycznych, kosmetykach, dietetykach), w tym także produktach sprowadzanych w ramach importu docelowego. BAZYL jest aktualizowany na bieżąco, co umożliwia posiadanie najnowszych danych o produktach dostępnych na rynku. Baza stanowi wygodne narzędzie umożliwiające analizę bieżącej działalności producenta, hurtowni czy apteki na tle rynku farmaceutycznego. BAZYL jest najobszerniejszą farmaceutyczną bazą danych w Polsce, gdyż produkty opisywane są obecnie przez 116 pól informacyjnych, w tym: 109 pól tekstowych (w tym 58 pól typu TAK/NIE), 4 pola numeryczne i 3 pola typu memo, a także 23 pola uzupełniające oraz 10 słowników.

Zastosowanie

Komputerowy program do obsługi apteki SuperApteka 2000 wykorzystuje dane zawarte w FBD BAZYL do aktualizacji parametrów sprzedaży swojej lokalnej bazy danych (wykazy produktów refundowanych, limity cen, ceny urzędowe, stawka podatku od towarów i usług i in.) odciążając aptekarza od uciążliwego wprowadzania danych do swojego systemu.

Moduły

Pola Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL podzielone są na 3 niezależne moduły dystrybucyjne. Wspólnym ich elementem jest identyfikator BAZYL. Moduł Podstawowy zawiera definicje produktów wraz z ich identyfikatorami tworząc kod produktów BAZYL. Pozostałe pola podzielone są na Moduł Informacje i Moduł Parametry Sprzedaży.

Wersje

Farmaceutyczna Baza Danych BAZYL udostępniana jest w 2 wersjach: jako pełna baza zawierająca wszystkie zakodowane produkty lub jako wersja 90-dniowa, czyli zawierająca produkty nowo zakodowane oraz produkty z opisem zmienionym w którymkolwiek polu w okresie ostatnich 90 dni. Wersja pełna udostępniana jest tylko za pośrednictwem Internetu, a na dyskietkach jedynie nowym użytkownikom bazy. Wersja 90-dniowa udostępniana jest za pośrednictwem Internetu, a także standardowo na dyskietkach dla stałych użytkowników.

Format danych

Farmaceutyczna Baza Danych BAZYL jest wytwarzana w dwóch formatach: tekstowym i typu dbf. Ponadto każdy format wytwarzany jest w dwóch standardach polskich znaków: Mazovia i Latin 2. Pola typu memo wytwarzane są w dwóch wersjach: dbt i fpt. BAZYL jest celowo rozprowadzany w prostej formie (jedynie pliki bazy danych), bez oprogramowania służącego do jego obsługi, aby był jak najbardziej dostępny i kompatybilny z różnorodnym oprogramowaniem już wykorzystywanym w hurtowniach, aptekach, szpitalach, itd.

Internetowa przeglądarka FDB BAZYL

Przeglądarka internetowa FBD BAZYL ograniczona jest do 13 pól bazy danych. Pełną bazę można zamówić w IMS Poland. Szczegółowy opis bazy podany jest w dokumentacji.

Prawa własności i autorskie

Właścicielem Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL jest QuintilesIMS, ul. Postępu 15c, 02-674 Warszawa, telefon: 22 598 03 00, telefaks 22 598 04 99, BAZYL telefaks: 22 598 04 98. Twórcą Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL oraz autorem dokumentów opisujących bazę danych i jej zawartość jest dr n. farm. Jarosław Filipek. Ostrzeżenie. Baza danych jest chroniona przez prawo autorskie. Nieautoryzowane kopiowanie lub dystrybucja bazy danych lub jej części grozi odpowiedzialnością karną.

Programy DEMO
wersje demonstracyjne
enova365 - zmiany w przepisach kadrowych i podatkowych w 2016 rokuenova365 - Jednolity Plik Kontrolnyenova365Kolektory danych - mobilny terminal magazynowycztery twarze enova365Wysyłaj i odbieraj e-dokumenty przez serwis miedzyfirmami.pl
 
© 2000-2018 Tradiss       Informacje o witrynie       Archiwum       Projekt UE       Mapa strony       www.sage.com.pl       www.enova.pl       www.saldeosmart.pl       realizacja InfraNet.pl