TRADISS - Technika Komputerowa
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023, faks: (+48) 32 757 28 32, ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
enova365
sage
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023
ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
O firmie Kontakt Bezpłatne prezentacje Konsultacje zdalne Mapa strony Praca

Jednolity Plik Kontrolny w enova365 bez rewolucji

Od dnia 1 lipca 2016 roku na dużych przedsiębiorstwach będzie spoczywał obowiązek przekazania organom kontroli skarbowej szczegółowych danych z ksiąg rachunkowych, z rejestrów vatowskich, z wyciągów bankowych, z faktur, a nawet z operacji w magazynie. Dane te trzeba będzie dostarczyć w standardzie określonym przez Ministerstwo Finansów, co będzie możliwe za pośrednictwem systemów informatycznych. Dostawcy rozwiązań IT różnie podchodzą do zjawiska jakim jest JPK. Firma Soneta, producent enova365, przygotuje aktualizację dla swoich klientów bezpłatnie.

Warto pamiętać, że obowiązek dostosowania się do nowej ustawy ciąży na podatniku, a co za tym idzie powinien on dysponować oprogramowaniem umożliwiającym przekazywanie danych w pożądanym formacie. Może się to wiązać z dodatkowymi kosztami zakupu odpowiedniego oprogramowania, bądź modernizacją istniejącego, a także przeszkoleniem w zakresie działania nowych mechanizmów swoich pracowników. Dlatego też zmiana ta budzi wiele kontrowersji wśród przedsiębiorców, zwłaszcza, że niektórzy producenci systemów informatycznych mówią nawet o rewolucyjnej zmianie w kodzie i niekoniecznie mogą zdążyć na czas lub wręcz technicznie nie poradzić sobie z tematem JPK.

Użytkownicy enova365 mogą być jednak spokojni. Soneta  prowadzi wobec swoich klientów transparentną politykę dostosowania systemu do obowiązujących przepisów prawa, dlatego też nowa funkcjonalność związana z obsługą Jednolitego Pliku Kontrolnego zostanie natywnie osadzona w systemie. Każda firma, która posiada aktualną licencję enova365, otrzyma taką funkcjonalność bezpłatnie. 30 czerwca  br. na stronie producenta oraz za pośrednictwem Autoryzowanej Sieci Partnerów, udostępniona zostanie nowa wersja enova365 - 11.4, która po zainstalowaniu u Klienta da możliwość dostarczenia plików JPK w formacie i w sposób określony przez Ministerstwo Finansów. enova365 realizuje obsługę plików XML od zawsze, w związku z tym obsługa plików JPK będzie standardową funkcjonalnością i będzie działała w analogiczny sposób, jak obsługa plików dla elektronicznych deklaracji (wraz z pełną historią, kto, kiedy, w jakiej ilości, w jaki sposób przekazał/odebrał dany plik w firmie). 

Na wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego należy popatrzeć jak na kolejny etap transformacji w komunikacji podatnik-urząd z modelu analogowego na model elektroniczny. Jest to wyraz postępu technologicznego, z którym stykamy się na co dzień w innych dziedzinach. Warto zatem do tego podejść racjonalnie i przygotować się zarówno od strony merytorycznej, jak i technologicznej ? jest na to jeszcze kilka miesięcy ? mówi Jadwiga Wojtas, dyrektor produkcji i rozwoju systemu enova365.

W enova365 przewidziano również szereg funkcjonalności ułatwiających pracę z JPK, zarówno w czasie kontroli, jak i po jej zakończeniu. System wyposażony został w mechanizm zapewniający weryfikację spójności i poprawność danych. Co więcej obsługa JPK już dziś przewiduje ewoluowanie i wprowadzanie zmian w strukturach plików przez Ministerstwo Finansów, innymi słowy będzie można w prosty sposób przystosować program do nowych struktur, jeżeli się pojawią. Jest to o tyle istotne, że już dziś struktury plików budzą wiele zapytań i istnieje duże prawdopodobieństwo, że pewne kategorie zostaną rozszerzone. W enova365 znajdzie się również pełne repozytorium plików JPK, gdzie szczegółowo będzie można określić informacje o przekazanych plikach do kontroli, takich  jak: data, godzina, dane sporządzającego, dane odbierającego itp.

Użytkownicy enova365 mogą być zatem spokojni ? system już dziś jest gotowy na nadchodzące zmiany. Wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego w enova365 odbędzie się bez rewolucji i bez dodatkowych opłat.

Opublikowano: 19 maja 2016 r.

Programy DEMO
wersje demonstracyjne
enova365 - zmiany w przepisach kadrowych i podatkowych w 2016 rokuenova365Kolektory danych - mobilny terminal magazynowycztery twarze enova365Wysyłaj i odbieraj e-dokumenty przez serwis miedzyfirmami.pl
 
© 2000-2020 Tradiss       Informacje o witrynie       Archiwum       Projekt UE       Mapa strony       www.sage.com.pl       www.enova.pl       www.saldeosmart.pl       realizacja InfraNet.pl