TRADISS - Technika Komputerowa
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023, faks: (+48) 32 757 28 32, ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
enova365
sage
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023
ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
O firmie Kontakt Bezpłatne prezentacje Konsultacje zdalne Mapa strony Praca

Kolektory danych: Modele wdrożeniowe

Różnica pomiędzy wdrożeniami rozwiązań, na kanwie urządzeń mobilnych z wykorzystaniem kodów kreskowych, zwykle polega na specyficznych wymaganiach klienta pod kątem obiegu dokumentów w firmie lub  innej kodyfikacji produktów.

Według naszego doświadczenia rozróżniamy kilka modeli wdrożeniowych w ramach obsługi kodów kreskowych:

  • Realizacja przyjęć wyrobów gotowych z produkcji do magazynu przy użyciu dokumentów wewnętrznych takich jak, PW, MM, INW. Proces dotyczy firm produkcyjnych, w których produktom nadaje się firmowe, często specyficzne, kody kreskowe.
  • Realizacja przyjęć towarów z zewnątrz od dostawcy przy użyciu dokumentów PZ. Często spotykane zastosowanie. Przyjmowanie towarów do własnego magazynu oparte jest o obce kody kreskowe co wymusza na firmie dostosowanie się do istniejącej kodyfikacji.
  • Realizacja wydań towarów do klienta lub innych magazynów firmy przy użyciu dokumentów WZ, MM. Kody kreskowe różnych rodzajów muszą być obsłużone w jednolitym systemie magazynowo handlowym.
  • Realizacja wydań towarów do klienta na podstawie wcześniej złożonych zamówień, poprzedzonych rezerwacją tych towarów. Jest to model, którego początek realizacji rozpoczyna się w systemie handlowym, w naszym przypadku są to Symfonia Handel lub Handel Forte. Jego specyfika polega na tym, że decyzja co ma być wydane z magazynu spoczywa na handlowcu. Przez niego generowane są dane dla magazyniera, posługującego się kolektorem danych. W trakcie importu plików do urządzenia mobilnego tworzone są dokumenty wydań, które operator musi uzupełnić faktyczną ilością. W sytuacji gdy nastąpi pomyłka zamiany towarów, zamówionego z wydanym, oprogramowanie urządzenia mobilnego informuje o takiej okoliczności i pozostawia wybór użytkownikowi. Istotnym aspektem takiego modelu jest również obsługa rezerwacji towarów. Dokumenty wydań z kolektora danych podczas eksportu zdejmują rezerwację zamówionych towarów i wiążą się z odpowiednim zamówieniem, i kontrahentem.
  • Dowolna kombinacja powyższych podpunktów.

Niestandardowa kodyfikacja. Zwykle firmy produkcyjne definiują kody wedle własnych założeń, w których kod produktu zawiera wiele informacji. Począwszy od symbolu towaru po numer serii, ilość sztuk, wagę, rodzaj, opakowania zbiorcze, miejsce na regale itp. Raporty przygotowane przez nas umożliwiają doprecyzowanie jaka część kodu stanowi określenie wybranej cechy towaru oraz gdzie dany fragment ma znaleźć się w systemie handlowym:

  • Kod kreskowy wyprodukowanego towaru, składający się z kilku sekcji oddzielonych separatorem np. symbol+ilość+seria+partia+waga+godzina:produkcji może być rozbity w celu dobrania odpowiednich składników receptury  w odniesieniu do serii, partii towaru czy wagi (proces produkcji, między innymi receptury są realizowane także przy pomocy naszych raportów).
  • Kod kreskowy odczytany przez skaner, z którego wycina się tylko pewien fragment w celu odnalezienia odpowiedniego towaru w systemie handlowym, a następnie łączenie tych fragmentów w jedną całość, aby przywrócić pełną informację o towarze na ostatecznym dokumencie dla klienta, po to aby w przyszłości znaleźć datę i dokument wydania konkretnego pudełka z unikalnym numerem seryjnym.
  • Kod ilościowo wagowy zwykle EAN, zawiera informację o ilości, wadze bądź cenie towaru.
  • Kod miejsca na regale, wstęp do wysokiego składowania.
Programy DEMO
wersje demonstracyjne
enova365 - zmiany w przepisach kadrowych i podatkowych w 2016 rokuenova365Kolektory danych - mobilny terminal magazynowycztery twarze enova365Wysyłaj i odbieraj e-dokumenty przez serwis miedzyfirmami.pl
 
© 2000-2020 Tradiss       Informacje o witrynie       Archiwum       Projekt UE       Mapa strony       www.sage.com.pl       www.enova.pl       www.saldeosmart.pl       realizacja InfraNet.pl