TRADISS - Technika Komputerowa
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023, faks: (+48) 32 757 28 32, ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
enova365
sage
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023
ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
O firmie Kontakt Bezpłatne prezentacje Konsultacje zdalne Mapa strony Praca

Kolektory danych: Współpraca z programami handlowymi

Wykorzystanie urządzeń mobilnych wraz z kodami kreskowymi wymiernie skraca czas wystawiania dokumentów, ogranicza pomyłki powstające w trakcie realizacji zamówień oraz umożliwia śledzenie drogi towaru (od momentu produkcji, po odbiorcę końcowego).

Programistyczne rozwiązanie dodatkowe, w postaci raportów uruchamianych w ramach Systemu Sage Symfonia oraz Systemu Sage Symfonia ERP współpracuje z kolektorami danych. Jego cecha, głównym zadaniem jest zwiększenie liczby kodów kreskowych dla tej samej kartoteki towarowej.

Schemat przykładowego wdrożenia kolektora danych Schemat przykładowego wdrożenia z obsługą zleceń/zamówień klienta

Podstawowa kartoteka towarowa z podziałem na kolory produktu
Podstawowa kartoteka towarowa z podziałem na kolory produktu

Wykaz raportów wywoływany z magazynu
Wykaz raportów wywoływany z magazynu

Mechanizm omawianych raportów jest zbudowany między innymi po to, aby do jednej kartoteki towarowej przypisać wiele kodów kreskowych w celu rozróżnienia rodzajów towaru np.: typ, model, kolor, wzór, itp.

Podczas importu plików z kolektora danych mechanizm raportów sprawdza listę powiązań i umieszcza macierzystą kartotekę towarową na dokumencie. Istnieje możliwość zsumowania rodzajów do jednej pozycji lub wyszczególnienia wszystkich rodzajów na dokumencie z odpowiednim opisem przy pozycji.

Pozycje do systemu mogą być wprowadzone jako dowolny, aktywny dokument magazynowy występujący w systemie np. WZ, RW, PZ, MM, PRW, PW, Inwentaryzacja.

Opcje importu dokumentów z kolektora danych
Opcje importu dokumentów z kolektora danych

W raportach przewidziano obsługę wielu urządzeń mobilnych w magazynie, dla każdego z nich określa się odrębne ścieżki zapisu plików pochodzących  z eksportów i importów pomiędzy urządzeniami, a systemem handlowym.

Definicje ścieżek zapisu do katalogów dla poszczególnych kolektorów danych
Definicje ścieżek zapisu do katalogów dla poszczególnych kolektorów danych

Oprócz zapewnienia przez raporty standardowego obiegu dokumentów pomiędzy magazynem, a działem handlowym przewidziana została opcja inwentaryzacji. W tym przypadku magazynier wykonuje spis z natury przy pomocy terminala z czytnikiem kodów kreskowych i po jego zakończeniu dokonuje zrzutu danych z urządzenia do katalogu przeznaczonego na pliki remanentowe. Z tego miejsca przy pomocy raportów wg poniższego rysunku w programie handlowym Sage Symfonia oraz Sage Symfonia ERP można już przygotować właściwy arkusz inwentaryzacyjny, według odpowiedniego formatu. Pliki z kolektora danych mają zwykle bardzo prostą strukturę np.

#kodkreskowy;ilosc;;
1234;1;;
2222;23;;
12345;34;;

Aby uzyskały czytelną formę dla systemu handlowego, należy przeprowadzić operację generowania inwentaryzacji.

Konfiguracja  remanentu Konfiguracja remanentu

Ostatnim, zamykającym procesem operacji spisu z natury jest import przetransponowanego pliku do arkuszy inwentaryzacyjnych i ostateczny obraz dla użytkownika przedstawia się następująco:

Arkusz inwentaryzacyjny w systemie handlowym
Arkusz inwentaryzacyjny w systemie handlowym

Programy DEMO
wersje demonstracyjne
enova365 - zmiany w przepisach kadrowych i podatkowych w 2016 rokuenova365Kolektory danych - mobilny terminal magazynowycztery twarze enova365Wysyłaj i odbieraj e-dokumenty przez serwis miedzyfirmami.pl
 
© 2000-2020 Tradiss       Informacje o witrynie       Archiwum       Projekt UE       Mapa strony       www.sage.com.pl       www.enova.pl       www.saldeosmart.pl       realizacja InfraNet.pl