TRADISS - Technika Komputerowa
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023, faks: (+48) 32 757 28 32, ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
enova365
sage
telefony: (+48) 32 757 25 71, (+48) 607 062 023
ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice
O firmie Kontakt Bezpłatne prezentacje Konsultacje zdalne Mapa strony Praca

Symfonia 2014: gotowa na zmiany prawne
Symfonia PRO: bogatsza o graficzną prezentację danych analitycznych

Od 19 listopada 2013 jest dostępna najnowsza wersja Systemu Symfonia 2014 - dostosowana do zmian prawnych, które zaczną obowiązywać od stycznia 2014 r. Wraz z premierą tej wersji - niespodzianka: nowa Symfonia 2014 została wzbogacona o funkcjonalności analityczne, dzięki którym łatwo i szybko można uzyskać wgląd w finanse przedsiębiorstwa oraz kluczowe procesy biznesowe.

Symfonia jak zwykle zgodna z prawem

System Symfonia 2014 opracowano pod kątem nowych przepisów, które wejdą w życie od stycznia 2014 r. Jak wiadomo, w konsekwencji zmian w ustawie o VAT, przedsiębiorcy będą inaczej niż dotychczas identyfikować momenty powstawania obowiązku podatkowego. Wedle zasady ogólnej, VAT będzie rozliczany w oparciu o daty dostawy i świadczenia usług, a nie daty wystawienia faktur. W związku z tym, w najnowszej wersji Symfonii (programy Finanse i Księgowość, Handel oraz Faktura), zaimplementowaliśmy stosowne zmiany funkcjonalne. Dzięki nim bezpiecznie i w zgodzie z nowymi regulacjami, można będzie szybko rozliczać podatki.

W Systemie Symfonia 2014 pojawiły się również inne zmiany: m.in. dodaliśmy funkcjonalność wspierającą podmioty stosujące tzw. zakup z odwróconym obciążeniem VAT (dla transakcji w obrocie stalą, złomem i odpadami). Udostępniliśmy również nowe mechanizmy pozwalające w wygodny sposób kontrolować rozrachunki pod kątem wykorzystania ulgi na złe długi. W Symfonii Handel 2014 pojawiły się nowe funkcjonalności ułatwiające rozliczanie remanentów. Są też dostępne nowe paragony, zgodne z wchodzącymi w życie przepisami (umieszczanie rabatów i narzutów, zmiana mechanizmu w uproszczonej dokumentacji fiskalnej). Podobne zmiany udostępniamy w Symfonii Faktura 2014, w której dodatkowo pojawiła się możliwość umieszczania na fakturach daty dostawy lub świadczenia usługi. W Symfonii Mała Księgowość dostępne są zaktualizowane wzory deklaracji podatkowych i ZUS, a system dostosowano do współpracy z nową wersją programu Płatnik.

Wizualizacja danych analitycznych w rozbudowanej wersji Symfonii PRO

Nowej wersji Systemu Symfonia 2014 towarzyszy dodatkowa funkcjonalność, która pozwala w wygodny, intuicyjny sposób uzyskiwać bieżące informacje o finansach i procesach biznesowych. Dane są dostępne w postaci gotowych, predefiniowanych wykresów, raportów oraz zestawień. Użytkownicy mogą też samodzielnie tworzyć własne, indywidualne zestawienia pod kątem specyficznych wymagań informacyjnych. Nowa funkcjonalność oferowana jest w rozszerzonej wersji Systemu Symfonia 2014, oznaczonej jako Symfonia PRO i jest dodatkowo płatna, przy czym warto podkreślić preferencyjne ceny. Np. aktualni klienci użytkujący Symfonię będą mogli skorzystać z tych funkcjonalności już od 120 do 250 zł (w zależności od modułu).

Graficzne wizualizacje analityczne, dostępne w wersji PRO Symfonii 2014, odpowiadają potrzebom współczesnych firm, którym zależy na uzyskiwaniu bieżącej wiedzy o stanie finansów oraz wygodnym i szybkim dostępie do kluczowych danych, np. rozrachunków, sprzedaży czy stopnia wykonania budżetu. Wiedza taka, udostępniona w postaci wykresów i przejrzystych zestawień, doskonale wspiera zarządzanie organizacją i jest bardzo pomocna w podejmowaniu decyzji biznesowych. Prezentacje graficzne Systemu Symfonia PRO 2014 oparte są m.in. na tabelach przestawnych oraz zdefiniowanych wymiarach analitycznych. W efekcie powstało profesjonalne, użyteczne i dosyć elastyczne narzędzie. Możliwe jest definiowanie własnych zestawień, zapisywanie w pamięci ich parametrów, przesyłanie wykresów mailem wprost z systemu, eksportowanie danych, zestawień i wykresów do zewnętrznych plików oraz zapisywanie ich w wielu rozszerzeniach. Ponadto, w systemie dostępny jest autonomiczny kreator wykresów, który poszerza możliwości wizualizacji danych.

Ideą wzbogaconej wersji PRO Symfonii jest wsparcie zarówno kierownictwa, które potrzebuje bieżących informacji o kondycji biznesu, jak i księgowych, którzy często przygotowują dla właścicieli i menedżerów odpowiednie zestawienia i raporty. Z pewnością, przy pomocy Systemu Symfonia PRO, obie grupy użytkowników zaoszczędzą mnóstwo czasu i energii, uzyskując dokładnie takie zestawienia, na jakich im zależy - szybko i w wygodny sposób.

Dlaczego warto wybrać Sage i Symfonię...

W sierpniu br. Grupa Sage przeprowadziła w wielu krajach, w tym także w Polsce, badanie satysfakcji klientów NPS (Net Promoter Score). Wynika z niego, że w Polsce ponad 90% użytkowników jest zadowolonych z systemu Symfonia, a blisko 90% ze świadczonych przez nas usług. 85% klientów poleciłoby Symfonię innym przedsiębiorcom. Wyniki bardzo nas cieszą i są motywacją do dalszych wysiłków, aby zapewniać Państwu poczucie bezpieczeństwa i dawać do dyspozycji rozwiązania, które realnie wspierają biznes - są nie tylko zgodne z przepisami, ale wygodne w użyciu, intuicyjne i przejrzyste.

Opublikowano: 20 listopada 2013 r.

Programy DEMO
wersje demonstracyjne
enova365 - zmiany w przepisach kadrowych i podatkowych w 2016 rokuenova365Kolektory danych - mobilny terminal magazynowycztery twarze enova365Wysyłaj i odbieraj e-dokumenty przez serwis miedzyfirmami.pl
 
© 2000-2020 Tradiss       Informacje o witrynie       Archiwum       Projekt UE       Mapa strony       www.sage.com.pl       www.enova.pl       www.saldeosmart.pl       realizacja InfraNet.pl